חומצה פולית חשובה לכולם אך בעיקר מומלצת לנשים בתקופת הפריון. רוצים לדעת מה חדש בתחום? המשיכו לקרוא

לחומצה פולית (ויטמין B9) יש תפקידים חיוניים רבים הקשורים לפעילות התקינה של מערכות הגוף בכל גיל, מסיבה זו יצרניות המזון מקפידות להוסיף אותה למזונות רבים.

מדובר ברכיב תזונתי החיוני עבורנו, מאחר ואנחנו לא יכולים לייצרו בעצמנו ולכן חייבים לקבלו מהמזון.\

החומצה הפולית נקשרה תודעתית בעיקר לנשים בהריון ואכן יש חשיבות עצומה לנטילתו בשנות הפריון, אבל חשוב לזכור שבכל שלבי החיים, בנשים ובגברים, מחסור בוויטמין B9 עשוי להתבטא בבעיות שונות ומגוונות.
מלאכותי או טבעי?
במידה והתגלה מחסור או שקיבלת המלצה מהרופא לצרוך חומצה פולית, עולם תוספי התזונה מציע  שני סוגים לבחירתך:

  • תוספים מלאכותיים המכילים חומצה פולית - חומצה פולית (Folic Acid) היא הגרסה המלאכותית של הוויטמין, הנפוצה בעיקר בתוספי תזונה ובתעשיית המזון. כדי שתהפוך לפעילה בגוף עליה לעבור תהליך המרה אנזימטי באמצעות אנזים ה-MTHFR אשר מחקרים מגלים כי הוא חסר או שייצורו אינו מתבצע כשורה בקרב פלח גדול מהאוכלוסייה בעקבות פגם גנטי.
  • תוספים טבעיים מבוססי פולאט - פולאט ((Methyl-Folate היא הצורה הטבעית של ויטמין B9 המצויה בגוף ובטבע (למשל בעלים ירוקים ובדגנים מלאים), והיא זמינת ביולוגית באופן מיידי עבור הגוף בלי צורך בתהליכי המרה מורכבים.
  • כדורים או טיפות?
בתהליך הייצור של תוספי תזונה מוצקים המגיעים ככדורים, טבליות וקפסולות, עושים שימוש רב בחומרי הדבקה וציפוי ובתהליכי לחיצה והידוק. תהליכים וחומרים אלו מאטים את קליטתו במערכת העיכול ואת ספיגתו במעי אל מחזור הדם ובכך פוגמים ביעילות התוסף. לעומת זאת, תוספים המגיעים מראש כתמיסה נוזלית מספקים לגוף את החומר הפעיל במצב מומס המאפשר ספיגה מהירה ופיזור יעיל של הרכיב התזונתי בנוזלי הגוף.
 
BIO-FOLATE
BIO-FOLATE מבית אקוסאפ הוא תוסף טבעי של חומצה פולית המופק ממקור צמחי ומבוסס על מתיל-פולאט, המאפשר זמינות ביולוגית מיידית. זהו תוסף נוזלי בטעם פטל הנספג בגוף ביעילות. בזכות התצורה הנוזלית הוא נוח וקל לנטילה לילדים, למבוגרים ולנשים בשלבי פוריות שונים. BIO-FOLATE אינו מכיל חומרים משמרים, סוכר, ממתיקים מלאכותיים, רכיבים מן החי וחומרים המעכבים את ספיגתו. באתר אקוסאפ תוכלו לקרוא מחקרים וספרות מקצועית בנושא החומצה הפולית והמאפיינים של התצורות השונות של הוויטמין.
 
למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע בו אינו התוויתי, הוא לא מהווה המלצה רפואית מוסמכת והוא לא מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים הנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.