מהו ויטמין C? מה ההבדל בין התוספים השונים? מה משפיע על רמת הספיגה של הויטמין? כל מה שחשוב לדעת לפני קניית ויטמין C

מתוצאות מחקרים מהשנים האחרונות עולה כי ויטמין C משתתף בלמעלה מ-300 תהליכים ביולוגיים בגוף, ובזכות השפעתו נוגדת החמצון העוצמתית, השתתפותו בתהליכי בקרת דלקת והשפעתו החיסונית – יש לו פוטנציאל רב בהגנה רחבה על הגוף.


איך בוחרים תוסף ויטמין C?
כיום ישנו מגוון גדול של תוספי ויטמין C, כאשר רמת הספיגה בגוף והזמינות הביולוגית שלהם משתנות, ומושפעות משלושה גורמים עיקריים: הרכיבים הפעילים, תהליך הייצור ואיכות חומרי הגלם.
נטילת מינון גבוה של ויטמין C עלולה לגרום לגירוי במערכת העיכול, אולם תופעה זו נפוצה רק בוויטמין C פשוט (חומצה אסקורבית) שיכול להעלות את חומציות הקיבה ולגרום לתופעות לוואי עיכוליות. ניתן להתגבר על בעיה זו בנטילת ויטמין C ליפוזומלי שמצופה במעטפת שומנית שמסייעת למנוע גירוי במערכת העיכול.
 
הפיתוח החדשני שמשדרג את הוויטמין
הטכנולוגיה הליפוזומלית היא פיתוח מתקדם שיעילותו הוכחה במחקרים רבים ובשנים האחרונות הוא מיושם גם בייצור של ויטמין C. טכנולוגיה זו מגבירה משמעותית את רמת הספיגה והזמינות הביולוגית של החומר הפעיל במחזור הדם.
ליפוזומים, בהגדרתם, הם מבנים כדוריים מיקרוסקופיים שנוצרים בתוך נוזל. הם מורכבים ממעטפת דו-שכבתית שומנית, העשויה מפוספוליפידים – הרכיבים מהם בנויים קרומי התאים של כל היצורים החיים. הליפוזומים הראשונים יוצרו בהצלחה לפני יותר מארבעים שנה עבור תעשיית התרופות והיוו למעשה את תחילתה של רפואת הננו. כמערכות הובלה מיקרוסקופיות, הליפוזומים נחקרו באין ספור מחקרים קליניים בהקשר של מגוון רחב מאוד של תרופות.
כיום, משתמשים בליפוזומים כבועיות מיקרוסקופיות הנושאות בתוכן רכיבים תזונתיים (ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן או רכיבים צמחיים שונים) במטרה להגן עליהם מפני התפרקות בסביבה החומצית  ולשפר את ספיגתם במערכת העיכול.
 
ויטמין C ליפוזומלי – יתרונות:

  • הטכנולוגיה הליפוזומלית מעניקה יכולת ספיגה מוגברת וזמינות ביולוגית גבוהה.
  • המבנה הליפוזומלי מונע גירוי של מערכת העיכול ואת תופעות הלוואי הנגרמות בעקבותיו.
  • התוסף אינו חומצי, ולכן מתאים גם לאנשים הסובלים מחומציות יתר בקיבה ומתאים לנטילה גם במינונים גבוהים.
  • התוסף הליפוזומלי הוא נוזלי, ולכן נוח לנטילה לילדים ולמבוגרים המתקשים בבליעת כדורים.
  • התוסף בטעם תפוז עדין ואינו מכיל סוכר וממתיקים מלאכותיים.
  • ויטמין C של אקוסאפ משווק בבקבוקים העשויים זכוכית כהה לשמירה על איכותו.
  • את התוסף אפשר להזמין עם משלוח עד הבית או להשיג בבתי טבע ובבתי מרקחת.
  • באתר www.ecosupp.co.il תוכלו לקרוא מחקרים על ויטמין C ועל הטכנולוגיה הליפוזומלית.
 
למען הסר ספק, התוכן במאמר זה בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע בו אינו התוויתי, אינו מהווה המלצה רפואית מוסמכת ואינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים והנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.