שיטות הייצור של תוספי אומגה 3 משתכללות כל הזמן. אז מה חשוב לדעת לפני שתקנו? אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר
בשנים האחרונות מדובר רבות על אומגה 3 ועל תרומתה לגוף. בהתאמה, מתפתחות טכנולוגיות ההפקה של תוספי אומגה 3, ובבתי הטבע מוצע מגוון גדול (ומבלבל, אפשר להודות) של תוספים. אז מה ההבדלים בין הסוגים השונים, ואיך תבחרו ביניהם?
אומגה 3 היא קבוצה של חומצות שומן שהגוף אינו מייצר בעצמו והיא כוללת שלוש חומצות שומן עיקריות: α-linolenic acid) ALA); Eicosapentaenoic acid) EPA);  Docosahexaenoic acid) DHA).
בעוד שחומצת השומן ALA נפוצה בתזונה ונמצאת במזונות כמו זרעים ואגוזים, מקורן של שתי חומצות השומן החשובות האחרות, EPA ו-DHA, בדגי מים עמוקים ובאצות ים מיקרוסקופיות.

אילו סוגי תוספי אומגה 3 קיימים?
תוספי אומגה 3 המכילים את חומצות השומן EPA ו-DHA מופקים משני מקורות עיקריים:
תוספים שמקורם בדגי ים: שיטת הייצור הזו נפוצה למדי, אולם עם השנים התגלו בה חסרונות: דגי ים נוטים לספוג מתכות ורעלים שעקבותיהם עלולים להגיע לתוסף המופק מהם; הפקת התוסף מדגים כרוכה בתהליך כימי הכולל חימום שעלול לגרום להתחמצנות השמן, שידוע כרגיש מאוד להתחמצנות גם בטמפרטורות נמוכות; עם התגברות המודעות הסביבתית רבים מזהים בציד הדגים פגיעה במאזן האקולוגי.

תוספים שמקורם באצות ים מיקרוסקופיות ייעודיות: השיטה הזו פותחה בשנים האחרונות מתוך הבנה שהאצות מכילות גם הן את חומצות השומן EPA ו-DHA, וכמענה לחסרונות שהתגלו בשתי השיטות הראשונות. האצות הללו גדלות בבריכות ייעודיות הנקיות מרעלים וממתכות, כאשר חומצות השומן מופקות מהן בתהליך מבוקר טמפרטורה, המגן על החומר הפעיל מפני התחמצנות. איסוף האצות מבריכות הגידול שומר על המאזן האקולוגי הימי ומונע דיג יתר.

הטכנולוגיה הליפוזומלית
פיתוח נוסף שמיושם בייצור של תוספי אומגה 3 מהדור החדש הוא השיטה הליפוזומלית, שבה חומצות השומן נישאות בתוך בועיות מיקרוסקופיות הנקראות ליפוזומים. המבנה הייחודי של הליפוזום מסייע בהגנה על חומצות השומן הרגישות מפני התחמצנות, מוביל אותן בקלות לאורך צינור העיכול, ומסייע בספיגתן אל מחזור הדם ובהגברת הזמינות הביולוגית שלהן.

אומגה 3 של EcoSupp
תוסף אומגה 3 של EcoSupp מופק מאצות ים הגדלות בבריכות הנקיות מרעלים וממתכות כבדות, בתהליך אקולוגי מבוקר. אומגה 3 של אקוסאפ מכילה את שתי חומצות השומן EPA ו-DHA, והיא מיוצרת בטכנולוגיה הליפוזומלית המאפשרת ספיגה מרבית של החומר הפעיל ואף מגנה עליו מפני התחמצנות והרס במערכת העיכול. אומגה 3 ליפוזומלית אינה מכילה דגים ולכן היא מתאימה גם לצמחונים ולטבעונים, וכיוון שהיא מגיעה בנוזל היא קלה לנטילה למבוגרים ולילדים המתקשים בבליעת קפסולות.
באתר החברה תמצאו מחקרים בנושא אומגה 3 והטכנולוגיה הליפוזומלית.

את מוצרי אקוסאפ ניתן לרכוש בהזמנת משלוח עד הבית ללא תוספת תשלום, ובבתי טבע, בתי מרקחת ורשתות הפארם בכל רחבי הארץ.

למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע בו אינו התוויתי, הוא לא מהווה המלצה רפואית מוסמכת והוא לא מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים הנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.